KRAJEVNE ORGANIZACIJE RDEČEGA KRIŽA LJUBLJANA
Krajevne organizacije Rdečega križa (KORK) so metoda dela RKS-OZ Ljubljana.
Ustanovijo jih člani Rdečega križa po teritorialnem principu, praviloma v skladu z organizacijo lokalne samouprave. Krajevne organizacije Rdečega križa (KORK) se povezujejo v RKS-OZ Ljubljana.
KORK pomaga pri uresničevanju humanitarnih ciljev naše organizacije,
izvajanje programov je usklajeno s programi RKS-OZ Ljubljana:
- programi varstva pred naravnimi in drugimi nesrečami in programi ukrepanja ob naravnimi nesrečami
- organiziranje človekoljubnih zbiralnih akcij (ob naravnih in drugih nesrečah)
- organizira in posreduje pomoč ogroženim,
- organizira dejavnosti za socialno opolnomočenje ljudi in krepitev lokalne mreže
- skrbi za vključevanje mladih članov v KORK.
Krajevne organizacije ustanavljamo v soglasju z odborom RKS-OZ Ljubljana. Za ustanovitev krajevne organizacije so potrebni vsaj trije člani Rdečega križa.
V kolikor se želite aktivno vključiti v delovanje Rdečega križa in tako prispevati k bolj povezani in humani lokalni skupnosti vas vabimo, da se vključite v delovanje krajevne organizacije.
Če opažate, da bi vaše okolje potrebovalo krajevno organizacijo Rdečega križa pokličite strokovno sodelavko Vedrano Pokleka na 01 620 72 93 ali pišite na vedrana.pokleka@rdecikrizljubljana.si.
SEZNAM KRAJEVNIH ORGANIZACIJ NA OBMOČJU RKS-OZ LJUBLJANA
BESNICA - JANČE |
MARJANA MARN |
BORIS KIDRIČ |
HELENA PETRIČ |
BORIS ZIHERL |
SILVA PELCAR |
BRDO |
JOŽE LIKAR |
CENTER |
MARIJA KOPRIVEC |
ČRNI VRH |
STANKA ŽELEZNIK |
DOBRUNJE |
JANA PAJEK |
DOBROVA |
ALENKA OVEN |
DRAVLJE PODUTIK |
HELENA KAPUN |
FRANC RAVBAR - ČRNUČE |
MAJDA PIRC |
GMAJNA ČRNUČE |
VIDA BRULC |
BEŽIGRAD |
DONKA KOVAČIČ |
HORJUL |
POLONA MIKLAVČIČ |
KOMANDANTA STANETA |
ANTON KOMAR |
KOZARJE |
NADA URANKAR |
LJUBO ŠERCER KORK BRATOV BABNIK |
MARJETA AJNIK
|
MEDVODE STANEŽIČE-MEDNO DVOR |
BLANKA TRAMPUŠ |
MILAN MAJCEN HINKO SMREKAR |
MILOŠ MIKOLIČ |
NOTRANJE GORICE |
MARIJA NEUBAUER ZDENKA PANKER BLANKA ARTAČ |
NOVE JARŠE |
LJUBICA BASTIČ |
FUŽINE |
JERNEJ ŠOŠTAR |
NOVO POLJE |
MITJA MAČEK |
PODPEČ PRESERJE |
BREDA JESENKO |
POLHOV GRADEC |
CILKA ŠKOF |
POLJANE |
MARINKA KAPELJ |
RAKITNA |
FANI TOMAN |
ŠKOFLJICA |
JELKA PANGERC |
ŠTEPANJSKO NASELJE |
MARIJA ZUPAN MIČA |
VELIKE LAŠČE |
SIMONA BAVDEK |
VIČ |
MILOJKA JAKLIČ |
VNANJE GORICE |
FANI ZORC |
VRHOVCI |
METKA ZADNIKAR |
ZELENA JAMA |
CECILIJA ŠVAJGER |
NOVE POLJANE |
NELI FILIPIĆ |
DOL PRI LJUBLJANI |
PETRA ŠVAJGER |